50 nápadov na zariadenie malej obývacej izby 2. časť

Prinášame Vám 2. článok zo série 50 inšpirácií na zariadenie obývacích izieb na rok 2018.

4. Monochromatický štýl s farbou

Ak chcete oživiť nudný priestor, táto vizuálna zvláštnosť môže urobiť divy. To platí obzvlášť v malej obývačke, pretože tam obvykle nie je veľa voľného priestoru. Koberec v tejto miestnosti je skvelým príkladom, ktorý rozbije jednotvárnosť miestnosti. Ozvláštnite ním priestor bez akéhokoľvek narušenia. Tento doplnok vás prinúti najprv sa pozrieť na podlahu a potom na všetko ostatné v miestnosti tak, aby ste si všimli každý malý detail. Každý výrazný kúsok zažiari a urobí na vás dobrý dojem.

5. Tenká hranica

Ďalší typ izby ukazuje, prečo je zariaďovanie malej obývačky zložité. Ak chcete, aby miestnosť vynikla ale nie ste si istý ako to urobiť, skúste popremýšľať nad pridaním nejakých  zaujímavých doplnkov, ako sú obrázky alebo keramika. V malom priestore je veľmi tenká hranica medzi vytvorením priestoru, ktorý vyzerá živo a tým, že izba vo vás vyvolá nepríjemný dojem. Táto miestnosť je oživená veľkým množstvom tvarov, veľkostí a farieb. Uistite sa, že každý kúsok má svoju funkciu.

6. Manželstvo štýlov

Čo robíte, keď sa a partnerom nezhodnete na zariaďovaní priestoru? Ide o veľmi bežný problém, ktorý vedie len k zraneniu pocitov a prázdnej peňaženke. Pred tým, ako sa budete snažiť presadiť svoj štýl nad predstavou toho druhého zistite, o aké doplnky sa každý z vás zaujíma a začleňte obaja vaše predstavy do miestnosti. Na tomto obrázku je obývacia izba manželského páru s výnimočnou kombináciou odvážnych a pastelových akcentov. Stropné svietidlo je tiež perfektným príkladom dvoch zlúčených štýlov – geometrický a tvarovaný.

Zdroj: https://homebnc.com/best-small-living-room-design-ideas/