Quilling

Táto metóda ručných prác a nádherné umenie je známe už dlhé roky. Je obľúbené hlavne u predstavivých a kreatívnych ľudí. Je to jednoduchý spôsob ako si vyrobiť krásnu dekoráciu. Pri vytváraní je potrebné byť trpezlivý a opatrný.

Tento druh „handmade“ výroby je jednoduchý a finančne nenáročný.

Podstatou quillingu je rolovanie, krútenie a iné tvarovanie papierových prúžkov, ktorými následne vytvárame požadované vzory. Týmto spôsobom môžeme vytvoriť jedinečnú dekoráciu, ozdobiť pohľadnice, či dokonca vyrobiť šperky. Konečný výsledok je možné spevniť priesvitným lakom alebo lepidlom.

Na vytvorenie krásneho diela pomocou quillingu potrebujeme farebné papierové prúžky, lepidlo, pero na quilling a šablónu, pomocou ktorej vytvoríme zakaždým rovnaké tvary.

Základom je z papierového prúžku spraviť špirálu a následne stlačením vytvoriť požadovaný tvar. Prúžok zavinieme tak, že jeho koniec vložíme do zárezu quillingového pera, zrolujeme a koniec zalepíme. Ak chceme konkrétny tvar, vložíme ho do príslušnej šablóny a prúžok sa rozvinie do daného tvaru. Spájaním tvarov nám tak vznikne finálny obraz vytvorený technikou quilling.

Pridaj komentár